Menu główne

Kiedy zaczęłam czytać "Piękną z natury" przypuszczałam, że będzie bliska moim poglądom i obserwacjom, ale nie myślałam, że dostanę tak świetną skarbnicę przepisów. Polecam wszystkim kobietom, które mają świadomość czym jest zdrowie i piękno.

Niestety w dzisiejszych czasach jesteśmy ogłupiane i manipulowane przez firmy kosmetyczne oraz koncerny farmaceutyczne. Substancje zawarte w ich produktach nie są obojętne dla zdrowia. Powodują zapalenia i podrażnienia skóry, dróg oddechowych, uczulenia, ale co gorsze wpływają na ośrodki nerwowe i immunologiczne, a także mogą powodować nowotwory, zabijać komórki i tkanki oraz zmieniać kod DNA. Niby to wszystko wiemy, ale zupełnie tą wiedzę bagatelizujemy. Przede wszystkim nikt nie uczy nas czytać etykiet i rozróżniać toksyczne substancje. W badaniach podważa się szkodliwość tych substancji tłumacząc, że w takim stężeniu i dawce nie mogą wyrządzić krzywdy. Tylko, że są one obecne w większości dostępnych na rynku produktów, więc siłą rzeczy przyjmujemy ich olbrzymie ilości - w szamponach, odżywkach, kremach, balsamach, żelach pod prysznic, płynach do kąpieli, środkach czyszczących i piorących, pastach do zębów, dezodorantach itp. - otaczają nas z każdej strony! 

W książce Ewy Kozioł, poza ogólną wiedzą na ten temat, znajdziecie również zagadnienia z dziedziny Ajurwedy, czyli najstarszej nauki medycznej, która ma ponad 5000 lat, a jej holistyczne podejście do zdrowia jest ponadczasowe. Na szczególną uwagę zasługują natomiast przepisy na naturalne kosmetyki oraz pielęgnację m.in. proszek do mycia zębów, rozjaśniającą pastę do zębów, naturalny błyszczyk i róż, peeling do ust, maść na opryszczkę, pielęgnację suchych i zniszczonych dłoni, odżywkę do paznokci, maść na spękane stopy, olejek na żylaki, maść nawilżającą skórę wokół oczu, odżywkę do pielęgnacji rzęs, pielęgnacje do włosów różnego typu, naturalny żel i lakier do włosów, terapię na wypadanie włosów oraz łupież, pielęgnację twarzy - peelingi, toniki, kremy i maski, balsamy do ciała, kosmetyki do pielęgnacji piersi, preparaty na wszelkie problemy skórne takie jak rozstępy oraz cellulit, środki na komary i kleszcze, odświeżanie ciała, przeciwdziałaniu starzeniu się skóry i wiele, wiele innych. 

Obiecuję testować dla Was poszczególne przepisy i dzielić się moimi spostrzeżeniami na ich temat. A dla wszystkich, którzy już teraz chcą dla siebie mieć "Piękną z natury" odsyłam tutaj.
Jeśli przetestujecie, któryś specyfik na sobie, podzielcie się swoimi odczuciami w komentarzu. Serdecznie do tego zachęcam!