Menu główne

VII edycja Silesia Fashion Day odbyła się w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

 

Silesia Fahion Day to cykliczne wydarzenie kulturalne organizowane na Śląsku. Miałam przyjemność wziąć udział w tegorocznej, wiosennej odsłonie, która wspaniale połączyła ze sobą sztukę i modę. Impreza miała na celu zaprezentowanie nadchodzących trendów, ale również uhonorowanie statuetkami Fashion Point w kategorii - Twórczość Artystyczna (pisarz Szczepan Twardoch), Działalność Kulturotwórcza (architekt Tomasz Konior) oraz Tworzenie Mody (Natasha Pavluczenko). W tym roku przyznano również nagrodę za całokształt działalności twórczej, która trafiła do Tadeusza Kijonki - poety, publicysty, redaktora naczelnego magazynu „Śląsk”, wieloletniego kierownika literackiego Opery Śląskiej.

W pierwszym dniu eventu odbył się konkurs Młoda Fala podczas, którego zaprezentowali się początkujący projektanci mody. Nagrodę główną odebrał Roman ROH’AN Marchewka, a nagrodę publiczności zdobył Tadeusz Gwóźdź. Ich kolekcje zostały pokazane podczas Gali finałowej.

Tyle wiedzy teoretycznej. A jak było? Przyznam, że bawiłam się naprawdę fajnie. Połączenie pokazów mody z występami tanecznymi w stojach teatralnych to nie lada gratka dla kogoś kto uwielbia się inspirować. W zaprezentowanych trendach modowych dominowały kwiatowe printy, skórzane wstawki i królujący od pewnego czasu nurek. Bardzo podobała mi się dziecięca kolekcja marki Bobbeli, która została przedstawiona przez świetne dzieciaki. Jeśli chodzi o modę damską to moje serce skradły projekty Bizuu, ale nie ukrywam, że między innymi dlatego, iż patrzę na ubrania przez pryzmat fotografii, a ich boskie, zwiewne sukienki i asymetryczna, długa spódnica świetnie wpisywały się w kadry w mojej głowie. Co ja będę Wam tu długo prawić - najlepiej zobaczcie sami! Bardzo trudno mi było zrobić rzeczową selekcję zdjęć, więc tylko u mnie możecie obejrzeć praktycznie cały pokaz mody. Macie już swoje typy?

 

A oto wspomniana wcześniej kolekcja zwycięzcy Młodej Fali - Romana ROH’AN Marchewki.

 

 

Poniżej również kolekcja laureata nagrody publiczności. Przed Wami Tadeusz Gwóźdź.

 

 

I w końcu zwiewna, kobieca, kwiatowa - kolekcja Bizuu.

 

 

A na zakończenie selfie z mężem. Miłego oglądania!