Menu główne

Spotkania kobiet są niezwykle energetyczne. Królują uśmiech, szczerość, wsparcie i zrozumienie...

 

VIAFEMINA - to wyjątkowy projekt, a mamy nadzieję, że wkrótce również fundacja, która na stałe będzie realizowała program wspierania kobiet. Wspierania ich w drodze do poznania samych siebie. Siła kobiet płynie z tego, że potrafią czerpać ze źródła kobiecości. Potrafią również wspierać się nawzajem i dzielić tym, co już same przepracowały i zrozumiały. Ciągle tak mało jest inicjatyw, które łączyłyby kobiety razem i pozwalały im się spotykać i odrywać od codzienności.

Dlatego postanowiłyśmy przygotować pierwsze warsztaty VIAFEMINA, które miałyby być namiastką tego, jak chciałybyśmy działać. 13 czerwca odbyła się pierwsza część warsztatów "Zaufaj swojej kobiecości". W magicznych przestrzeniach Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, poprzez techniki arteterapeutyczne, docierałyśmy do samych siebie i wyrzucałyśmy codzienne stresy oraz lęki. Każda z fantastycznych kobietek przygotowała coś pysznego, ale delektowałyśmy się również własnym towarzystwem. Uczestniczki poznały taniec ekspresyjny, relaksację z instrumentami na żywo, oraz malowały własne mandale. To wszystko poprowadziła - Monika Szatan, arteterapeutka. Nie zabrakło również bardziej przyziemnej, chociaż nie mniej radosnej części warsztatów, czyli spotkania ze stylistką - Karoliną Ficner. W bardzo okrojonej, ze względu na brak czasu, rozmowie z kobietami, opowiedziała ona o doborze kolorów oraz typach urody. Następnie wizażystka - Ania Worytko, pomogła uczestniczkom przejść małe metamorfozy.

To była również dla mnie świetna okazja to opowiedzenia o frezjowych sesjach. Każdego dnia dostrzegam, jak wielką mają one moc! Małą namiastką tego pięknego projektu, były portrety, które wykonałam podczas warsztatów. Spotkały się one z cudownym odbiorem, co tym bardziej utwierdza mnie w ich magii i jest dla mnie wielką radością.

Dzięki zaangażowaniu wielu partnerów VIAFEMINA, ucztestniczki otrzymały na zakończenie dnia paczki z upominkami. Pod koniec intymny charakter spotkania przerodził się w prawdziwy rodzinny piknik! 

 

 

Zapraszamy na zwiastun i videorelację: