Menu główne

Lokalna prasa napisała: "setki kobiet przyszły do biblioteki..."

 

Ostatnio opowiadałam Wam o przygotowaniach do Wielkiego Chrzanowskiego Dnia Kobiet, o moich przemyśleniach na temat sensu organizacji takich imprez w niedużych miastach i o satysfakcji z tego, że bez olbrzymiego sztabu organizacyjnego można stworzyć imprezę wyjątkową. Dziś słów kilka o przebiegu imprezy.

Parę minut po 15.00 rozpoczęłyśmy w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie powitaniem wszystkich gości i wspaniałym tortem od Słodkiego Ciacha. Agnieszka, właścicielka firmy, przygotowała dla nas wyjątkowy tort - kobiety siedzące w kręgu. Udekorowała go wzorując się na dekoracjach imprezy, co świadczy o tym, jak blisko związana jest z działalnością VIAFEMINY i jak wspiera nas i towarzyszy naszym działaniom.Do torta nie mogło zabraknąć kawy i to takiej z prawdziwego zdarzenia! Ten aromatyczny trunek serwował świetny barista - Wojtek Szymański

 

W Strefie Smaku na naszych gości czekały wspaniałe przekąski, smakołyki, sałatki, ciasteczka i koktajle. To wszystko dzięki naszym partnerom - K&K Family, Nova resto&pubcukiernia Ptyś oraz Słodkie Ciacho. Kolejki nie miały końca, bo kto nie chciałby skosztować takich rarytasów?!

 

Dla kobiet czekała również Strefa Wymiany Ubrań. Która z nas nie ma stosu ciuchów zalegających w szafie? Odzieży i dodatków, w których już nie chodzimy, bo są w niepasującym rozmiarze czy kolorze, albo po prostu nam się znudziły? W trakcie imprezy można było zamienić się z inną uczestniczką nieużywanym już ubraniem i tym samym odnowić swoją garderobę. Opiekę nad SWAP'em dzielnie sprawowała Anetka Wychorska.

 

 

Niektóre z uczestniczek to mamy. Aby mogły spokojnie korzystać z naszych atrakcji przygotowałyśmy Strefę Dziecka. Ania Superniania z Myday, wraz z jej nieocenionym pomocnikiem Spidermanem, oraz Helen Doron zajmowali się najmłodszymi, organizując im czas na zabawach, grach i zajęciach plastycznych.

 

 

Działo się dużo, więc wszyscy goście mogli swobodnie spacerować po dolnej części Biblioteki i korzystać z interesujących ich atrakcji.

 

 

W związku z tym, że na koniec Wielkiego Chrzanowskiego Dnia Kobiet zaplanowałyśmy losowanie nagród, przy wejściu można było wypełnić ankietę, która była jednocześnie losem. Nagrody przygotował również bank Millenium, który także służył poradami w sprawach finansowych.

 

 

Od 16.00 ruszył blok prelekcji i prezentacji. Panie mogły np. skorzystać z porad fryzjerskich salonu Jaga, usługi wizażu z salonem Aldony Stach, analizy kolorystycznej u stylistki Karoliny Ficner oraz badania trychologicznego wraz z poradą dietetyka włosów u Sylwii Rejdych.

 

 

O 17.30 rozpoczął się gwóźdź programu - niesamowity Pokaz Mody, ale o nim w kolejnym artykule. Po pokazie, szefowa kuchni Nova resto&bar, przygotowała kulinarne show, wraz z poradami i degustacją. 

 

 

Na zakończenie imprezy przyszedł czas na losowanie nagród, którymi obdarowali zwyciężczynie, partnerzy Wielkego Chrzanowskiego Dnia Kobiet.

 

 

Wielką atrakcją dla naszych gości była ścianka fotograficzna z charakterystycznym dla VIAFEMINY fioletowym dywanem. 

 

 

Wielki Chrzanowski Dzień Kobiet zakończył się prawdziwym sukcesem. Olbrzymia ilość gości, uśmiechy na ich twarzach i lawina ciepłych słów, pozytywnych opini, dobrej prasy i wspaniałych wspomnień. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować kolejną uroczystość i dać naszemu miastu okazję do świetnej rozrywki.