Menu główne

Moda wychodzi na ulice, może więc wstąpić również do Biblioteki...

 

Dziś ostatni artykuł na temat Dnia Kobiet organizowanego przez Fundację VIAFEMINA, której jestem częścią. Specjalnie pozostawiłam tak duże pole na ten punkt całej imprezy. Tak, przyznam się - uwielbiam organizować Pokazy Mody! Nie wyobrażałam sobie, że mogłabym odmówić sobie tej przyjemności.

Plan klarował się w trakcie przygotowań. Wiedziałam, że pokaz będzie wyjątkowy, przede wszystkim dlatego, że miał się odbyć w Bibliotece. Wielkie, przeszklone wnętrza, jak zawsze mnie oczarowały, ale jednocześnie wiedziałam, że są trudne do ogarnięcia ze względu na ilość zakamarków. Koncepcja kierunku wybiegu zmianiała się kilkukrotnie, aż do momentu, gdy poznałam Damiana, właściciela firmy oświetleniowej. Gdy przyjechał na pierwszą próbę i pokazał, jaki sprzęt chciałby wykorzystać, już wiedziałam, że rozwiązanie jest tylko jedno. Wizualnie ta opcja była idealna, chociaż wiązała się z pewnymi utrudnieniami. Po pierwsze modelki miały iść pochylającą się w dół rampą. Po drugie chcieliśmy pomieścić, jak najwięcej miejsc siedzących, więc postanowiliśmy dać krzesła w rampie, po obu jej stronach, co sporo ograniczało miejsce do przejścia. Przy testach stwierdziliśmy, że jeśli goście standardowo nie siądą noga na nogę, to będzie ok. Stąd powstała, sławna już w lokalnej prasie, anegdotka, o którą poprosiłam naszego prowadzącego, Sebastiana. Powiedział on zapowiadając pokaz - Na pewno każdy z Was oglądał film "Nagi instynkt". Pewnie również widzieliście Sharon Stone, jak siedziała na krześle. Mam jednak prośbę, aby Wasze nogi, były tak prosto, jedna przy drugiej, jak u Królowej Elżbiety. Modelki muszą przejść. - I to zadziałało ;) 

Dobór tematów pokazu mody miał na celu dotarcie do szerokiej grupy odbiorców. Wybrałam do współpracy: młodą, młodzieżową markę Street Mentor, lokalny butik Subtelle dla eleganckich kobiet, w różnym wieku i różnych rozmiarach, sklep ze stylową odzieżą dla dzieci Stylóvka oraz blogerkę modową Ana-looka, która pokazała jak stworzyć ciekawe stylizacje z ubrań wyprzedażowych i second-handowych. 

W pokazie mody poszły zwykłe-niezwykłe kobiety w różnym wieku. W większości były to mieszkanki naszego regionu. Była to dla nich okazja na doświadczenie czegoś nowego.

Chciałam, aby ta część programu, nie była tylko i wyłącznie związana z modą, ale również łączyła elementy tańca, dlatego show zaczęło i zakończyło się pokazem tanecznym. Dopasowane one były do stylu sąsiadującego punktu programu. Tuż przed pierwszym wyjściem mocnej, streetwearowej marki, występowały młode tancerki z Power Studio z hiphopowym show. Natomiast na koniec, po bardzo dziewczęcym pokazie mody blogowej, mieliśmy przygotowaną niespodziankę - zgasły światła, a Kasia która pełniła funcję dj'a, zaprezentowała niesamowity taniec w UV.

W Pokazie Mody wzięli udział:
- prowadzący Sebastian Fudała,
- oświetlenie Damian Dj Dan Przystał
- muzyka i taniec w UV Kasia Jarczyk,
- tancerki Power Studio - Nina Warchoł, Aleksandra Klocek, Izabela Lasoń,
- moda streetwearowa Street Mentor - Natalia Jaśko, modelki: Ula Cora, Klaudia Doległo, Michalina Rusin, Martyna Bednarczyk, Róża Tyszka, Weronika Drzyzga, Iga Frajkowska,
- moda dziecięca sklep Stylóvka - Marzena Toporek, modele: Daniel Gancarczyk, Amelia Maciaś, Hania Łomzik, Adaś Starczynowski, Laura Kaźmierczak, Gabrysia Pałka, Jagoda Palka, Szymek i Zuzia,
- Butik Subtelle - Karolina Dudek-Palka i Anna Gałczyńska, modelki: Magdalena Hruby, Karolina Patla, Joanna Pabis, Danuta Wojtas, Monika Gibas, Joanna Bednarczyk, Donata Kasprzyk, Małgorzata Nawalaniec, Justyna Sarnik, Weronika Nawalaniec,
- Pokaz mody blogowej Ana-looka - Anna Niemczyk, modelki: Oliwia Baran, Żaneta Jakóbik, Dominika Sowa, Magda Sowa, Zuzanna Synal, Magda Dąbek, Julia Mirek, Dalia Lutkiewicz, Klaudia Śniadek,
- przygotowanie fryzur - Jadwiga Mendakiewicz wraz ze swoimi pracownicami z salonu fryzjerskiego Jaga,
- makijaże - Anna Worytko Ana Beauty Art, Salon Kosmetyczny Aldona Stach, Anna Król, Katarzyna Frańczak, Aleksandra Sarota Beauty Day.

Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc! A Was zapraszam na niemalże wirtualną podróż w czasie. Poniżej wszystkie punkty programu oraz wszystkie stylizacje.