Menu główne

Postanowiłam napisać dla Was szybkiego, porannego posta. Dziś podczas spaceru, którego bardzo potrzebowałam po wczorajszych czarnych chmurach, które zebrały się nad moją głową, słuchałam nowego audiobooka. Świeże powietrze i "wychodzenie zmartwień" zawsze pomagają. To taka moja metoda od lat. Pozwala wraz ze zmęczeniem wyrzucić z siebie negatywną energię, która czasami potrafi zatruć nasze wnętrza. Do tego przyroda, która zawsze mnie koi i uspokaja. I udało się! Wszelkie słabości, które wczoraj mnie dopadły, zniknęły i mogę z nową dawką czystej energii przeżywać kolejny dzień. A wracając do audiobooka - przesłuchałam pierwszy rozdział "Motywacji bez granic" Nikodema Marszałka. Tak czuję, że moja motywacja potrzebuje kopniaka.

Jeśli jak ja macie ostatnio takie "spadki formy" podzielę się z Wami kilkoma ciekawymi fragmentami.

Po pierwsze: "Otwórz swój umysł. Umysł jest jak spadochron, dopóki go nie otworzysz jest bezużyteczny".
To prawda! Ja sama często łapię się na tym, że chociaż staram się być otwarta na to co przynosi mi każdy dzień, to czasami zupełnie nieświadomie zamykam się w jakąś ochronną skorupę. 

Po drugie: "Człowiek mając szansę 1 na 12.000.000 kupuje los i oczekuje wypowiadając słowa: A może dziś szczęście uśmiechnie się do mnie! Pomimo prawie zerowej szansy wygranej i tak większość z nas ma ufne oczekiwanie i wierzy, że dzisiaj wygra. Gdy jednak podejmuje inną decyzje, po stokroć ważniejszą i nasza szansa wynosi 1/100, szybko się zniechęcamy."
Jak bardzo lubimy fantazjować i ufać ślepemu losowi, zamiast zaufać sobie?

Po trzecie: "Naucz się dostrzegać okazję i sposobności. Nie potrzebujesz sięgać dna, aby je odnaleźć. Wystarczy, że usiądziesz i zadasz sobie odpowiednie pytania. Jak by to powiedział poeta: Zostały jeszcze góry do zdobycia i rzeki do przekroczenia i misje do zakończenia. Prawo szansy i sposobności jest prawem, którego możesz użyć. Jeśli widzisz okazję, szansę dla siebie - nie zastanawiaj się, jakby to fajnie było mieć, posiadać, zrobić. Zapewne już fantazjujesz. Życie daje Ci szansę, przekrocz czarne, duże, nieznane drzwi – do dzieła! Wspinając się na najwyższe drzewo sięgasz po najlepsze owoce."

Po czwarte: "Ludzie czasem budują tak silne fortece, aby nie popełnić żadnych błędów zapominając jak żyć i to jest największa porażka życiowa. Człowiek, który boi się ponosić porażki i ryzykować osiąga o wiele mniej od człowieka, który upada i myli się. Powiedz jasno, że ten problem, to ryzyko muszę podjąć – bez ruchu nie ma postępu. Dla jednej osoby pewne zadania będą ryzykiem, dla drugiej okazją, dla trzeciej rutyną."

Po piąte: Witold Wójtowicz powiedział kiedyś: „Czy wolisz chwilową wygodę dla przyszłej niewygody, czy może wybierasz chwilową niewygodę dla przyszłej stałej wygody”.

Pozdrawiam Was ciepło! Pięknego dnia pełnego motywacji!