Menu główne

Dziś ostatnie podsumowanie naszych działań na froncie Kobiecym Okiem i ostatnie zestawienie Magazynów, które ukazały się z naszej ręki w zeszłym roku. Chociaż nasza przygoda z portalem tymczasowo dobiegła końca, to już w naszych głowach powstają pomysły, co moglibyśmy jeszcze razem zrobić, bo pozostała przyjaźń i pasja. 

 

W czerwcu 2013 na zakończenie roku szkolnego postanowiliśmy zrobić sesję w klimacie kujony vs. popularni. Martyna i Michał wcielili się w role najpopularniejszych uczniów w szkole, a Aga i Filip zostali geek'ami. Fotograficznie szaleliśmy od terenów pod lokalnym liceum po odnalezionego school bus'a. Nie muszę Wam chyba mówić, że w takiej ekipie więcej było śmiechu niż pracy, ale udało nam się również zmobilizować i zebrać fajny materiał na Magazyn. 


Sesja lipcowa to jedna z trudniejszych sesji. Po pierwsze dlatego, że naszymi bohaterami były dzieci, które trudno ujarzmić, a po drugie dlatego, że organizacja musiała być idealna. Do sfotografowania czterech par dzieciaków w czterech różnych lokalizacjach musieliśmy mieć bardzo napięty i dokładnie pilnowany plan. Co godzinę musieliśmy być w kolejnym miejscu. Mieliśmy w związku z tym naprawdę mało czasu, aby zachęcić dzieci do współpracy z nami. Po sesji wszyscy byliśmy naprawdę zmęczeni i pełni niepewności, czy udało nam się osiągnąć cel oraz czy mamy kadry o jakie nam chodziło. Jak później się okazało ten najtrudniejszy Magazyn okazał się jednym z ulubionych naszych czytelników.


Końcem lata dostaliśmy propozycję współpracy od Silesia City Center przy stworzeniu jesiennego lookbooka galerii.

Do zdjęć pozowały zaproszone blogerki:
Mirella Szymoniak - fogdancing.blogspot.com
Wioleta Dobrek - mary-katefashion.blogspot.com 
Kasia Gorol - JestemKasia.com
Ewa Wężyk - vogueva.blogspot.com
Karolina Ficner - 1stylebycaroline.blogspot.com

Tak fajny materiał musiał ujrzeć światło dzienne również pod naszym szyldem! Postanowiliśmy również zmienić nazwę Magazynu na LOOK,YOU! Ta nazwa pokreślić miała, że osoby biorące udział w sesjach nie są profesjonalnymi modelami, a udział w Magazynie jest dla naszych bohaterów fajną przygodą i bardzo często sposobem na spojrzenie na samego siebie zupełnie inaczej.
Zanim listy przebojów zawojował przebój "My Słowianie" wyprzedziliśmy trendy i zrealizowaliśmy sesję w stylu folk w pięknym skansenie w Wygiełzowie. Paulina, Ada i Kasia wpasowały się w wiejskie klimaty i cudnie zagrały przaśne dziołchy. Ostatni Magazyn jaki stworzyliśmy musiał być wyjątkowy! Postanowiliśmy po raz drugi sięgnąć do tematyki społecznej, ale tym razem dotknąć problemu budowania barier między ludźmi i oceniania ludzi poprzez ich odmienność. Chcieliśmy pokazać, że różnice są tylko w naszych głowach. Dzięki naszym bohaterom, którzy nie bali się pokazać siebie i swoje relacje z najbliższymi, powstały zdjęcia pełne czułości, siły i miłości.

 

I na tym koniec historii Magazynów Kobiecym Okiem. Być może jeszcze kiedyś wrócimy do tego formatu, a może stworzymy coś zupełnie innego. Jeśli przegapiliście części pierwszą zapraszam tutaj, a jeśli nie czytaliście części drugiej tutaj. Jeśli natomiast chcecie obejrzeć wszystkie Magazyny zapraszam na Kobiecym Okiem.