Menu główne

Od jakiegoś czasu dbanie o zdrowie to bardzo ważny punkt mojego życia. Mam świadomość jak przez lata obciążyłam swój organizm złym odżywianiem, nieświadomą konsumpcją produktów z zawartością chemicznych substancji, niezdrowym i stresującym trybem życia itp. Kilka miesięcy temu na mojej drodze stanął czystek, a właściwie odrobina informacji na jego temat. Postanowiłam, swoim zwyczajem, dowiedzieć się więcej o tym tajemniczym ziele i przetestować go na sobie.

Czystek jest jedną z najsilniej działających roślin wzmacniających układ immunologiczny. Nie ma żadnych działań ubocznych i nie można go przedawkować. Ok, a teraz spróbuję przedstawić Wam jakie są jego właściwości, chociaż będzie to długa lista i wątpię czy jestem w stanie przytoczyć wszystkie przykłady.

Właściwości czystka:
- najbogatsze źródło polifenoli o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny oraz hamującym związki odpowiedzialne za powstawanie zmian nowotworowych
- działanie antybiotyczne, przeciwzapalnie, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjnie, przeciwhistaminowe i przeciwgrzybicze
- zapobiega chorobie niedokrwiennej serca
- opóźnia procesy starzenia
- pomaga w infekcjach żołądkowo-jelitowych
- leczy boreliozę powodując sklejanie bakterii, dzięki czemu nie dopuszcza do ich połączenia z błoną komórkową
- odstrasza komary i kleszcze
- działa przeciwbólowo
- usuwa toksyny i metale ciężkie z organizmu
- ma pozytywne działanie na florę bakteryjną
- zwiększa gęstość kości
- działa przeciwgrypowo, na ból gardła i choroby zatok
- pomaga przy chorobach układu krążenia, zatorach, zakrzepach i miażdżycy
- działa antyproliferacyjnie i cytotoksycznie dzięki czemu przynosi ulgę przy przeroście prostaty
- pomaga na takie problemy jak łupież, łuszczyca, trądzik, egzema, candida albicans, grzybice skóry i paznokci, gronkowiec złocisty, wirus opryszczki, wirus półpaśca, zakażenie Helicobakter Pylori oraz wszelkie alergie.

Czystek ma działanie zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Napar można wykorzystać również jako płukankę do higieny jamy ustnej, która działa antybakteryjnie, ale również wybielająco na zęby. Wywar przyrządzamy zalewając wrzątkiem łyżeczkę ziół i parząc przez ok.10 minut. Pijemy ok. 2-3 razy dziennie. Ten same zioła możemy zalewać do 4 razy, więc czystek chociaż dość drogi jest bardzo wydajny. Przygotować możemy z niego również odwar i wtedy 10 g czystka zalewamy szklanką wody, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy 5 minut. Następnie odstawiamy na 20 minut i przecedzamy. Taki odwar możemy wykorzystać do okładów, płukanek, picia (100 ml 3-4 razy dziennie) oraz do lewatyw (ok.200ml).

Polecam kupowanie czystka bio z upraw ekologicznych tylko w formie czystej 100%.